strona głównapoprzednia stronaStacje
narciarskie
Sestriere

Stacja narciarska
Sestriere

Sestriere

Sestriere

Sestriere to jedna z nowocześniejszych stacji narciarskich we Włoszech. Zbudowana i rozbudowana na potrzeby Zimowej Olimpiady w 2006 roku.
Sestriere to centrum olimpijskie, to także najpiękniejsza i najwyżej położona (2035 m n. p.m.) miejscowość regionu Mlecznej Drogi. Sestriere położone jest w podnóżu Monte Motta. Sestriere, nazywana jest królową narciarstwa zjazdowego. To jedna z najpopularniejszych miejscowości we włoskich Alpach, która często gości narciarzy Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, a także miejsce Zimowych Mistrzostw Świata (1997) oraz Zimowej Olimpiady w 2006 roku. Sestriere położone jest tuż przy granicy francuskiej, wystarczy przejechać tunel i około 17 km, aby znaleźć się we francuskim Montgenevre. Miasteczko Sestriere posiada centrum z licznymi sklepami, restauracjami, barami i pubami, wokół których znajdują się nowoczesne hotele i centrum olimpijskie, najbardziej charakterystyczne dla tej miejscowości. Sestriere to wspaniała propozycja dla szukających komfortu i rozrywki na najwyższym poziomie i pragnących oddać się zimowemu szaleństwu bez granic, doskonale przygotowane trasy, szerokie i nasłonecznione stoki, bez tłumów i tłoków, idealne, aby uprawiać narciarstwo i snowboard bez ograniczeń. A po nartach, czyli apres ski z bogatą ofertą zabaw na śniegu w połączeniu z degustacją lokalnych trunków, a wieczorem wspaniała międzynarodowa atmosfera i zabawa w pubach i barach.
Dwie wieże (czerwone i białe), które dominują w panoramie stały się symbolem tej miejscowości. Zostały one zbudowane w 1930 roku na rozkaz założyciela Fiata Giovanni Agnelli, z myślą o zapewnienie miejsca do wypoczynku dla pracowników fabryki Fiata w Turynie. Sestriere nie jest "tylko ośrodkiem sportów zimowych dla narciarzy; w lecie można grać w golfa na 18 - dołkowym najwyższym polu golfowym w Europie. W ostatnich latach odnotowano ogromny wzrost liczby rowerzystów, stąd w Sestriere powstało wiele inwestycji dla rowerzystów, i tym samym Sestriere dołączyło do Alpi Bike Resort.
Wyciągi narciarskie
69 wyciągów narciarskich, w tym 40 to wyciągi krzesełkowe i 3 gondole, ponad 900 armatek do naśnieżania obejmujących ponad 60% wszystkich tras.
Wyciągi narciarskie łączą tradycyjne wioski z nowoczesną infrastrukturą narciarską. Wyciągi są w stanie przetransportować 110 tys. osób na godzinę.

Trasy narciarskie
    Teren narciarski oferuje 212 tras (7 zielonych, 67 niebieskie, 97 czerwonych i 41 czarny).
    Trasy narciarskie charakteryzują się otwartą przestrzenią, w większości dobrze nasłonecznione i panoramiczne krajobrazy, trasy położone na wysokości od 1360 do 2823 m n.p.m.
    Ogrom tras narciarskich, ich zróżnicowanie pod względem długości i trudności zadowoli najbardziej wymagających narciarzy.
    W Via Lattea znajdują się cztery trasy olimpijskie mające homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Słynny oświetlony stok Kandahar o długości 1,5 km jest ogromną atrakcją dla narciarzy nocnych zjazdów. Dla narciarzy biegowych przygotowano ponad 25 tras biegowych w pięknej scenerii i w urozmaiconym krajobrazowo terenie.

Mapa ośrodka
mapa Sestriere
Sestriere
Sestriere
Sestriere
Sestriere
Sestriere
Sestriere
Sestriere
Sestriere
Sestriere
Sestriere
Sestriere
Sestriere
Sestriere
Sestriere
Via Lattea (Droga Mleczna) region narciarski we Włoszech i we Francji
5 stacji połączonych w 1 kompleks Drogę Mleczną, czyli Via Lattea
jeden karnet narciarski
łagodny klimat gwarantujący śnieg i słoneczną pogodę
doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego i snowboardu
212 trasy zjazdowe o łącznej długości ponad 400 km i 4 snowparki
kluby, restauracje, sklepy, puby, dyskoteki, zamki, muzea
infrastruktura na olimpijskim poziomie

Ogólne informacje

Dla snowboardzistów są wyjątkowe miejsca, które trzeba odkryć samemu, wiele ścieżek i szlaków w otoczeniu natury i drzew modrzewiowych i jodeł oraz 4 snowparki wyposażone w halfpipe, funboxy, handraile, jumpy itp.

Snowboard

Dostępne są karnety narciarskie umożliwiające jazdę po całym regionie, włącznie z francuskim kurortem Montgenevre.

Karnety narciarskie

Dla dzieci

Dla dzieci zbudowano specjalne fun parki w San Sicario i Sauze d’Oulx w połączeniu z dmuchanymi konstrukcjami, tzw. dmuchańcami, które można pozostawić pod opieką ponad 800 instruktorów i animatorów w jednej z 14 szkółek narciarskich i snowboardu.

Apreski

Po nartach czyli apre ski zapraszają liczne winnice, restauracja i bary. Tutejsze czerwone wino należy do jednych z najmocniejszych, a kuchnia w ponad 30 schroniskach na trasach narciarskich należy do wybornych kuchni włoskich, ale warto czasem spróbować najprostszej pizzy. Warto spróbować lokalne wino lodowe Chiomonte produkowane z zamarzniętych na krzewie winogron, zagryzając serem Toma. Dla tych, co zmęczenie wymaga dalszej aktywności pozostają do dyspozycji baseny, centra fitness, spa i wellness. W tutejszych miasteczkach znajdują się klimatyczne restauracje, bary i puby oraz cukiernie. Dla szukających adrenaliny czekają skutery śnieżne oraz helikopter wywożący na najwyższe szczyty z możliwością zjazdów po dziewiczych dzikich stokach w puchu. Dla szukających spokoju i zbliżenia z naturą czekają zimowe piesze trasy oraz spacery na rakietach śnieżnych, psie zaprzęgi Husky. Ciekawą formą spędzenia wolnego czasu mogą być zakupy w firmowych butikach i sklepach.

Polecamy oferty

Alpejska linia lotnicza Gdańsk Włochy z transferem do hotelu i transferem bagażu (40kg) BGY GDN
5 dni od 30 PLN
SESTRIERE-Włochy- Własny transport- Rezydencja Villaggio Olimpico- Free Ski
8 dni od 1378 PLN
Alpejska linia lotnicza Katowice BGY2 Włochy z transferem do hotelu i transferem bagażu (40kg) z Pol KTW
8 dni od 624 PLN
Skibus Piemont - przejazd w dwie strony Sestriere (Włochy) wioska olimpijska
10 dni od 580 PLN
Principi di Piemonte Sestriere **** samolotem WAW GDN KRK KTW
8 dni od 3339 PLN
Grand Hotel**** Sestriere freeski WAW GDN KRK KTW
8 dni od 2899 PLN
Sommeiller***
8 dni od 213 PLN
Locanda Alleve Hotel Ristorante
8 dni od 213 PLN
Cima del Bosco
8 dni od 213 PLN
Sud Ovest***
8 dni od 213 PLN
Olympic*** Sestriere samolotem freeski WAW GDN KRK KTW
8 dni od 3010 PLN
Various Apartments
8 dni od 751 PLN
Ski Club i Cavalieri***
8 dni od 1912 PLN
Hotel La Torre****
8 dni od 1995 PLN
Hotel *** Ski Club I Cavalieri - Sestriere
8 dni od 5052 PLN
Hermitage***
8 dni od 213 PLN
Hotel Oberje Dla Viere***
8 dni od 1356 PLN
K2*** Sestriere samolotem WAW GDN KRK KTW
8 dni od 3010 PLN
Hotel La Torre****
8 dni od 1778 PLN
Hotel Ski Club I Cavalieri *** w Sestriere
8 dni od 1995 PLN
Various Apartments - Sauze D'Oulx
8 dni od 859 PLN
Residence Nube D'Argento
8 dni od 1135 PLN
Belvedere**** samolotem Via Lattea Free Ski WAW GDN KRK KTW
8 dni od 2899 PLN
Cavalieri*** samolotem FREE SKI Sestriere WAW GDN KRK KTW
8 dni od 2899 PLN
Holiday Debili***
8 dni od 213 PLN
K2***
8 dni od 213 PLN
Palace Residence 1 e 2
8 dni od 213 PLN